Sanal Genç
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fıkra Arşivi

2 posters

Fıkra Arşivi Empty Fıkra Arşivi

Mesaj tarafından Admin Çarş. Ağus. 13, 2008 2:38 am

MEZAR
Temel, gece vakti mezarlıktan geçmek zorundadır, ama çok korkar. Arkadaşları 'korkma yahu!' derler:
- Mezarlıktan geçerken şarkı söylersin; hiçbirsey olmaz.
Temel çaresiz bu öneriyi kabul edip mezarlığa girer. Zifiri bir karanlık... Temel korku içinde ve başlamış bir türkü söylemeye:
- Ay akşamdan ışıktır!
Ve hemen ardından müthiş bir koro:
- Yaaaylalar, yaylalar!..

-----------------------------------------------
KEMAL ABİ
İki arkadaş trende gidiyorlarmış. Önlerine bir kel oturmuş. Biri diğerine demiş ki:
- Şu kele bir şaplak vurayım mı?
Diğeri; "Lan manyak mısın adam döver filan!?" demiş.
Öteki "Bişey olmaz bak" demiş, adama şaplağı vurmuş. Adam dönmüş; "ne oluyor lan?!" demiş.
Şaplağı vuran; "Vay Kemal abim nasılsın?!" demiş Adam; "Ne Kemal'i lan!? Ben Kemal filan değilim." demiş.
"Özür dilerim abi; Kemal Abime Benzettim" demiş bizimki.
Aradan Bir beş dakika geçmiş; adam arkadaşına "Bak şimdi; bir şaplak daha vuracam." demiş ve vurmuş.
Adam hiddetle "ne oluyor lannnn, dayak mı istiyorsun!?" demiş. "Ya bırak Kemal abi; bizimle kafa mı yapıyorsun?! Sensin işte..." demiş.
"Git lan; ben Kemal filan değilim! Bela mısınız lan adamın başına?!" demiş. 'Hasbinallah' çekerek diğer kompartımana geçmiş. İki kafadar da adamın peşinden diğer kompartımana geçerek adamın arkasına oturmuşlar.
Adam arkadaşına; "Bak şimdi bir şaplak daha vuracağım!" demiş. "Lan manyak mısın; adam bu sefer ikimizi de öldürür vallahi!!!" demiş.
"Bişey yapmaz" deyip, bir daha şaplağı geçirmiş adamın kafasına...
Adam dönmüş; "Lan ne oluyor be!?" demiş tabii.
Bizimki cevaplamış:
- Kemal abi; yan kompartımanda bir adam var, aynı sana benziyor yaaa!

-----------------------------------
HAVLU
Orta yaşın üstünde bir yahudi, genç ve güzel bir yahudi hanıma aşık olmuş. Kadın da bu aşka, aşkla cevap vermiş. Birbirlerini çok sevmişler.. Ve evlenmişler.

Kocası eşini hep mutlu etmek düşüncesi taşıyormuş. Ancak seks olarak mutlu edemediğini görüp, karısına problemini açmış.

"Ne yapalım?.....Rabbiye soralim.." kararını almışlar.

(Rabbi:Din adamlarına verilen isim)

Olaylarını Rabbiye açmışlar. Rabbi derhal bir tavsiyede bulunmuş:

- Genç bir kişi sizin üzerinizden bir havlu ile, havluyu sağa sola sallayarak esinti yapsın!..

Havlu sallayacak genç bir adam bulmuşlar. Genç adam, onlar sevişirken havluyu sallamış, sallamış, sallamış... Ancak sevgililer yine mutluluğu tadamamışlar.

Tekrar Rabbiye gitmişler; "Ne yapalım?.." demişler. Rabbi bir süre düşünmüş, sonra kocaya; "Bir de havluyu sen salla; öyle deneyin" demiş.

İki sevgili evlerine dönmüşler ve Rabbinin tavsiyesini dinlemişler; havluyu koca sallamış, kocanın yerine de genç adam geçmiş.

Tabii sonuç müthiş olmuş. Yer-gök inlemiş ve koca, karısının memnuniyetini ve mutluluğunu görerek; genç adama dönmüş. Biraz da küçümseyici bir tavırla:

- GÖRDÜN MÜ KOÇUM?! HAVLU BÖYLE SALLANIR!..

-------------------------------------
ŞALVAR (NASRETTİN HOCA)
Nasreddin Hoca, Bursa çarşısında dolaşırken bir şalvar beğenmiş. Tam alıp gidecekken karar değiştirip geri dönmüş.

"Vazgeçtim" demiş satıcıya. "Sen bunun yerine bana cubbe ver."

Satıcının verdiği cubbeyi alıp giderken satıcı seslenmiş:

- Efendi, parasını ödemedin!?

"Cübbenin yerine şalvarı bıraktım ya?" demiş Hoca.

Satıcı "Şalvara da para vermemiştin ki?!" deyince; Hoca öfkelenmiş:

- Ne tuhaf adamsın sen yahu?! Almadığım şeyin parasını mı verecektim bir de!..
------------------------------
FALCI
Adamın biri bir lunaparkta etrafı gezerken, bir falcının çadırına girmiş. "Biraz eğlenirim" diye düşünerek falcı kadının karşısına oturmuş.

Kadın önündeki kristal küreye gözlerini dikmiş, transa geçmiş ve "Aaaah" demiş. "Görüyorum ki; iki çocuk babasısınız..."

Adam kahkahayı basmış:

- Haa.. Haa.. Haaa!.. Attın; tutturamadın işte!.. Ben 3 çocuk babasıyım.

Falcı gülümsemiş:

- Sana öyle geliyor!..

----------------------------------
AT
Birinci sınıf öğrencisi, akşam okuldan döner ve annesine o gün okulda yaptıklarından bahseder:

- Bugün öğretmen bize atlardan söz etti. Ama ben atın ne olduğunu hala anlayamadım?..

"Neden?" diye sorar anne.

Öğretmen; "Atın yavrusuna tay, dişisine kısrak, erkeğine aygır derler." dedi ve devam etti:

- Peki bunda anlaşılmayacak ne var oğlum?

- İyi de anne, ata ne zaman "at" diyorlar?

------------------------------

Siz de bildiğiniz bir kaç fıkrayı yazarsanız bu konu daha güzel olur,bekliyeceğim nihahaha! Salak Hareket Çek Şeytandan Onaylı Çok Mutlu
Admin
Admin
Admin

Kadın

https://sanalgenc.yetkin-forum.com

Fıkra Arşivi Empty Geri: Fıkra Arşivi

Mesaj tarafından Jale-i Eşk Çarş. Ağus. 13, 2008 4:22 am

Hristiyan ve Yahudi

Roma'da dünyaca ünlü San Pietro Kilisesi'nde büyük bir pazar ayini... Görkemli bir dinsel tören.. Papa bile katılıyor. Koskoca meydan mahşer yeri gibi. Kilisenin içi de dışı da tıklım tıklım. Bu arada kilise kapısında iki adam özellikle dikkati çekiyor. Ikisinin de boynunda kocaman birer levha asılı. Birinde "Ben koyu bir Hristiyanım, lütfen bana yardım ediniz" yazılı. Ötekinde ise sadece "Ben koyu bir Yahudiyim" yazıyor. Tabii ki kiliseden çıkanlar Hristiyan olduğunu ifade eden adama yanaşıyorlar ve ellerini ceplerine atıp cömertçe bir şeyler veriyorlar. Yahudi olduğunu ifade eden adamda ise siftah yok. Bu arada kiliseden çıkan iyi niyetli biri "Yahudiyim" yazısı taşıyana sokuluyor. "Bana bak kardeş" diyor, "..dürüstlük iyi bir şey, ama binlerce Hristiyan kiliseden çıkarken, senin Yahudi olduğunu böyle aleni olarak ifade etmen kanımca hiç de akıllıca bir hareket değil. Bak kimse sana para da vermiyor zaten.. Bence çıkar o yazıyı boynundan, sen de şu Hristiyan gibi..." deyince; boynunda "Yahudiyim" yazılı adam "Hristiyanım" yazılı olana dönüp sesleniyor: - Heey! Salamon! Herife bak be! Gelmiş bize ticaret öğretiyor.
Jale-i Eşk
Jale-i Eşk
Moderatör

Kadın

- Similar topics